Contact Bronckhorst Zuid 9 februari 2016

DSC00493
Zandewierde aan de J.D. Penekampweg 17 in Hummelo.

DSC00493

via Contact Bronckhorst Zuid 9 februari 2016.

In Contact van 9 februari stond een oproep voor vrijwilligers voor de begeleiding van de statushouders die in onze gemeente komen wonen. Deze oproep kan tot verschillende reacties leidden. Een deel van de bevolking zal deze nieuwe inwoners van harte welkom heten, en een ander deel heeft er moeite mee. In mijn omgeving hoor ik dat vrouwen bang zijn om langs het pand van Zandewierde te lopen of te fietsen. Men is vooral bang dat de statushouders hen zullen lastigvallen……. Ik denk dat de statushouders die er komen wonen wel iets anders aan hun hoofd hebben dan de plaatselijke vrouwen lastig te vallen. Ook het gevoel van onveiligheid kan onder de bevolking toenemen, toch is gebleken uit onderzoek door de politie dat in plaatsen waar asielzoekers wonen de criminaliteit niet is toegenomen. Het is een goede zaak om als inwoner van Hummelo deze groep te helpen en te laten integreren in ons dorp. Vanuit de gemeente, samen met VuchtelingenWerk Oost-Nederland wordt er een beroep op de bevolking gedaan. Helpen waar het kan en waarbij het nodig is. Noaberplicht zou ik zeggen is datgene wat wij behoren te doen. Ook zal er vanuit de diverse kerkelijke gemeenten een beroep op haar leden worden gedaan voor concrete hulp. Hoe zouden wij ons voelen als wij opeens vanuit ons veilige dorp naar Syrië of een ander land zouden moeten vluchten door oorlogsgeweld?  Wij zouden als Nederlanders elkaar opzoeken, bij elkaar op bezoek gaan,  samen praten in dat taaltje dat de Syriërs niet kunnen verstaan. Het zou onze onderlinge band versterken. Dit is ook van toepassing op de statushouders en de andere vluchtelingen. Zij zoeken landgenoten op, mensen met dezelfde achtergrond als zij zelf hebben. Integreren in een vreemd land is moeilijk, wij kunnen wel allerlei verwachtingen hebben, maar zouden wij zelf ook snel integreren in den vreemde? Voor de integratie is ook begrip voor een andermans cultuur nodig, en vooral veel geduld…..

Ik hoop dat veel mensen aan de oproep van de gemeente en VluchtelingenWerk gehoor geven en vrijwilliger willen worden. Ik in ieder geval wel.

 

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *